Oświetlenie

Oświetlenie

Zaaranżuj kuchnię światłem
Zaplanuj oświetlenie do kuchni funkcjonalnej

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez sztucznego światła. Kiedy zapada zmrok, wnętrza wypełnia blask lamp, żyrandoli, świetlnych listew i dekoracji. Kuchnia jest miejscem, w której światło otrzymało bardzo odpowiedzialną rolę. Dobrze doświetlony blat kuchenny to nie tylko wygoda gotowania, ale też bezpieczeństwo podczas wykonywania takich czynności, jak krojenie czy ścieranie na tarce. Światłem podkreślisz walory estetyczne wnętrza, wydobędziesz z niego wszystkie zalety, tworząc najbardziej sprzyjający Ci klimat. Oświetlenie do kuchni to często system składający się z kilku rodzajów źródeł światła. Jak w każdym pomieszczeniu, również w kuchni, musi znaleźć się światło główne. Wokół niego warto zastosować kilka pomocniczych, które doświetlą m.in. blat czy też stół, wyspę lub płytę grzewczą.

Oświetlenie

Jakie oświetlenie do kuchni centralne i dodatkowe?

Oświetlenie do kuchni sufitowe pełni funkcję oświetlenia ogólnego, włączamy je za każdym razem, kiedy wchodzimy do pomieszczenia. Doświetla całe wnętrze, jednak nie musi być bardzo jasne. Ważne jest, aby było rozproszone, może również odbijać się najpierw od sufitu, a potem padać na konkretne urządzenia i sprzęty kuchenne. Jako główne oświetlenie do kuchni najlepiej sprawdzają się klasyczne lampy sufitowe, mogą być to żyrandole z kilkoma punktami świetlnymi lub nowoczesne plafony, mocno przylegające do sufitu. Do wnętrz klasycznych polecamy lampy wiszące ze szklanymi kloszami.

Nad blatem musi znaleźć się dodatkowe oświetlenie. W tym celu stosuje się oświetlenie pod szafki kuchenne. Mogą być w formie małych oczek, jednak w nowoczesnych aranżacjach coraz częściej wykorzystywana jest listwa LED do kuchni. To rozwiązanie, które pozwala połączyć funkcję praktyczną z dekoracyjną.

Nowoczesne oświetlenie kuchni ukryte jest również…w szafkach i szufladach. Podświetlenie po ich otwarciu ułatwia znalezienie konkretnych produktów oraz sprzętu kuchennego. To prosty sposób na doświetlenie miejsc, do których dostęp światła jest znacznie ograniczony.

Udekoruj swoją kuchnię światłem. Niech rozbłyśnie blaskiem szklanych kloszy i nowoczesnych, minimalistycznych plafonów. Zadbaj o doświetlenie każdego zakamarka swojej kuchni. Wykonaj projekt wraz z oświetleniem i pozwól nam go zrealizować.

ZOBACZ TAKŻE

newsletter kuchnia na wymiar

ODKRYJ 10 ZASAD IDEALNEJ KUCHNI

Nareszcie nie musisz przeszukiwać zakamarków Internetu, aby zebrać wszystkie niezbędne informacje. Zrezygnuj z kosztownej metody prób i błędów – skorzystaj z pakietu praktycznych wskazówek opracowanych przez naszych specjalistów i zaplanuj kuchnię swoich marzeń!

Zobacz, co o nas mówią

MEBLE NA WYMIAR - KRAKÓW - OPINIE

Naszą wizytówką są rzetelne rekomendacje Klientów.
Mamy nadzieję, że już wkrótce z dumą zaprezentujemy także i Twoją opinię!

Przygotowane dla mnie meble kuchenne okazały się naprawdę bardzo dobrymi produktami. Znakomite wykonanie i świetnie zaprojektowane, idealnie pasują do reszty mojego mieszkania. Dzięki skorzystaniu z oferty kuchnie na zamówienie każdy mebel idealnie do siebie pasuje i co ważne nie zajmuje zbędnego miejsca w pomieszczeniu. Obsługę klienta również oceniam bardzo wysoko. To nie był to mój pierwszy zakup mebli kuchennych na wymiar w Krakowie, a dzięki firmie Szaman, na pewno nie ostatni. Zaskoczeniem okazała się bardzo rozsądna cena za tak dużą ilość pracy. Serdecznie polecam.

Zbigniew Dyrlik, Brzesko

Wykonane dla nas meble na zamówienie nie miały żadnych wad. Otrzymaliśmy wszystkie potrzebne informacje na temat mebli kuchennych. Dzięki przygotowanemu projektowi wiedzieliśmy jak będzie wyglądać nasza kuchnia jeszcze przed przygotowaniem naszych mebli! Firma potraktowała nas w sposób zasługujący na wysokie uznanie, a obsługa przez cały czas była bardzo profesjonalna i sympatyczna, za co jesteśmy jej wdzięczni. Brawo!

Magda Latocha, Kraków

Wiem coś na temat tego jak trudno jest wybrać meble do swojej kuchni. Sporo czasu zajęło mi zdecydowanie czy kupuję gotowe elementy, czy wybiorę meble na zamówienie w Krakowie od dobrego producenta. Ostatecznie wybrałam tę drugą opcję, bo mam sporej wielkości kuchnię. Miałam upatrzony styl, więc brakowało mi już tylko profesjonalistów mogących spełnić moje marzenie. Na początek zupełnie za darmo otrzymałam odpowiadający moim wymaganiom projekt, a następnie fachowcy zajęli się jego realizacją. Efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, bo

Ewelina Zawadzka, Kraków

SZYBKI KONTAKT

Zmienimy Twoje pytania w wyczerpujące odpowiedzi.
Nasza wiedza, doświadczenie i kreatywność są do Twojej dyspozycji.

ZOBACZ MOŻLIWOŚCI WYCENY

  Partnerzy

  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner

  ZAINTERESOWANY? DO DZIEŁA!

  Czas na kuchnię Twoich marzeń!

  Nasza wiedza, doświadczenie i kreatywne rozwiązania są do Twojej dyspozycji

  ZADZWOŃ LUB NAPISZ