Blat dębowy

Blat dębowy

Lider wśród europejskich gatunków drewna
Ciepło, wytrzymałość i unikalny wygląd

Drewno wykorzystujemy obecnie praktycznie wszędzie. Możemy wybierać spośród szerokiej palety gatunków, jednak Polacy wciąż największym zaufaniem darzą drewno europejskie. Czy to konserwatyzm i przywiązanie do tradycji? Z pewnością lubimy to, co nasze, ale w przypadku dębu to również pochwała jego niezwykłych właściwości. W stolarce meblowej jest wykorzystywany od wielu lat, wciąż jest niedoścignionym liderem wśród europejskich gatunków drewna, swoimi właściwościami przewyższa większość z nich. Niektórzy porównują go do drewna egzotycznego, które jest wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. To z tego powodu blat dębowy ma tak szerokie grono zwolenników, którzy wybierają go jako ozdobę i praktyczny element swojej kuchni.

Blat dębowy

Wytrzymały i łatwy w obróbce

Dąb jest drewnem ciężkim i twardym, jednocześnie jednak łatwym w obróbce. Można go bez problemu wygiąć oraz skleić, podczas polerowania stawia jednak opory, co świadczy o jego wyjątkowej wytrzymałości. Dębowy blat jest odporny na ścieranie, odpowiednio zabezpieczony lakierem bądź olejem cechuje się również wysoką odpornością na zarysowania i wysoką temperaturę. Warto jednak pamiętać, iż wciąż jest to blat wykonany z naturalnego surowca, a więc wymaga szczególnego traktowania. Warto jest do jego pielęgnacji stosować środki przeznaczone do drewna, aby wydłużyć jego żywotność. Zmiana koloru jest przy drewnie naturalnym następstwem jego starzenia, dla niektórych to zaleta, ponieważ z każdym kolejnym rokiem ich blat się zmienia, a tym samym kuchnia zyskuje nowy wygląd.

Wyjątkowo naturalny

Dąb europejski charakteryzuje się żółtobrązowym kolorem. Łatwo go rozpoznać po wyraźnie zaznaczonej strukturze drewna. Są na nim widoczne sęki, które sprawiają, że blat wygląda znacznie bardziej naturalnie. Jego znakiem szczególnym jest zmienność odcieni, ciemnieje, z jasnego koloru przechodząc w ciemniejszy, lekko brązowy.

Wyjątkowo naturalny

Czy dębowy blat wpisuje się swoją naturalnością w Twoją koncepcję idealnej kuchni? Stwórz projekt wnętrza, sprawdź, czy dobrze komponuje się z frontami frezowanymi, fornirowanymi oraz akrylowymi.

ZOBACZ TAKŻE

newsletter kuchnia na wymiar

ODKRYJ 10 ZASAD IDEALNEJ KUCHNI

Nareszcie nie musisz przeszukiwać zakamarków Internetu, aby zebrać wszystkie niezbędne informacje. Zrezygnuj z kosztownej metody prób i błędów – skorzystaj z pakietu praktycznych wskazówek opracowanych przez naszych specjalistów i zaplanuj kuchnię swoich marzeń!

Zobacz, co o nas mówią

MEBLE NA WYMIAR - KRAKÓW - OPINIE

Naszą wizytówką są rzetelne rekomendacje Klientów.
Mamy nadzieję, że już wkrótce z dumą zaprezentujemy także i Twoją opinię!

Przygotowane dla mnie meble kuchenne okazały się naprawdę bardzo dobrymi produktami. Znakomite wykonanie i świetnie zaprojektowane, idealnie pasują do reszty mojego mieszkania. Dzięki skorzystaniu z oferty kuchnie na zamówienie każdy mebel idealnie do siebie pasuje i co ważne nie zajmuje zbędnego miejsca w pomieszczeniu. Obsługę klienta również oceniam bardzo wysoko. To nie był to mój pierwszy zakup mebli kuchennych na wymiar w Krakowie, a dzięki firmie Szaman, na pewno nie ostatni. Zaskoczeniem okazała się bardzo rozsądna cena za tak dużą ilość pracy. Serdecznie polecam.

Zbigniew Dyrlik, Brzesko

Wykonane dla nas meble na zamówienie nie miały żadnych wad. Otrzymaliśmy wszystkie potrzebne informacje na temat mebli kuchennych. Dzięki przygotowanemu projektowi wiedzieliśmy jak będzie wyglądać nasza kuchnia jeszcze przed przygotowaniem naszych mebli! Firma potraktowała nas w sposób zasługujący na wysokie uznanie, a obsługa przez cały czas była bardzo profesjonalna i sympatyczna, za co jesteśmy jej wdzięczni. Brawo!

Magda Latocha, Kraków

Wiem coś na temat tego jak trudno jest wybrać meble do swojej kuchni. Sporo czasu zajęło mi zdecydowanie czy kupuję gotowe elementy, czy wybiorę meble na zamówienie w Krakowie od dobrego producenta. Ostatecznie wybrałam tę drugą opcję, bo mam sporej wielkości kuchnię. Miałam upatrzony styl, więc brakowało mi już tylko profesjonalistów mogących spełnić moje marzenie. Na początek zupełnie za darmo otrzymałam odpowiadający moim wymaganiom projekt, a następnie fachowcy zajęli się jego realizacją. Efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, bo

Ewelina Zawadzka, Kraków

SZYBKI KONTAKT

Zmienimy Twoje pytania w wyczerpujące odpowiedzi.
Nasza wiedza, doświadczenie i kreatywność są do Twojej dyspozycji.

ZOBACZ MOŻLIWOŚCI WYCENY

  Partnerzy

  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner
  partner

  ZAINTERESOWANY? DO DZIEŁA!

  Czas na kuchnię Twoich marzeń!

  Nasza wiedza, doświadczenie i kreatywne rozwiązania są do Twojej dyspozycji

  ZADZWOŃ LUB NAPISZ